Republika Marzeń

Republika Marzeń

Niezależne Państwo Sztuki

Grafika, techniki autorskie, ilustracja

Wyobraźnia zerwana ze smyczy.

Techniki grafiki warsztatowej: linoryt, sitodruk, monotypia wzbogacą Cię o własne odkrycia i eksploracje. Skutkiem ubocznym tego procesu będzie rozwój świadomości o takich zagadnieniach jak: kompozycja, kolor, forma, kształt, ekspresja.

Nauczysz się: jak wyrazić emocje i myśli za pomocą narzędzi wizualnych, ręcznych technik ilustracji – collage, eksperymentu, czy pracy z iPad’em.

Na zajęciach poznasz techniki grafiki warsztatowej: monotypię, linoryt, kolografię, przedruk. Poznasz podstawy tworzenia swoich własnych odbitek, tak abyś czuł_a, się pewnie w każdej pracowni graficznej, a wraz z postępem zajęć nauczysz się łączyć techniki, by każda twoja grafika była unikalna.
Zajęcia zaczynają się zawsze od technicznego wstępu do techniki. Następnie przez kilka kolejnych zajęć zajmujemy się jej eksplorowaniem, by poznać ją w dogłębny sposób.

Każda odbitka lub matryca zostaje z tobą. Na zajęciach zademonstruję również, jak poprawnie podpisywać grafiki oraz jak je poprawnie oprawić.

Celem zajęć jest eksperyment, poznanie jak największej ilości technik, a następnie odkrycie tego, w czym czujemy się komfortowo, a finalnie: precyzyjne poznanie tej właśnie techniki. Cena Kursu zawiera również koszt potrzebnych materiałów do pracy.

Żeby zilustrować słowa, krótsze lub dłuższe zdania, potrzeba „inteligencji” artystycznej.
Nasz warsztat wprowadzi cię w rzeczywistość bajki, myślenia syntetycznego wieloma skojarzeniami. To frapująca podróż w świat graficznego ujęcia świata. Będziemy rysowali, malowali, robili kolaże, pieczątki etc. Pełna kreatywność po twojej stronie. Te zajęcia to zabawa rysunkiem, malowaniem i innymi sposobami wyrażania plastycznego. Uwolnisz ekspresję i naturalną potrzebę wypowiadania się poprzez sztukę!
Będą nam potrzebne ołówki, cienkopisy, kolorowe flamastry, farby wodne: akwarele, gwasze, tempery czy akryle, niepotrzebne kolorowe gazety etc. Będziemy łączyć techniki i dziedziny plastycznych form wyrażania, ponieważ Ilustracja, plakat i liternictwo są bardzo ze sobą powiązane i tworzą jedną dyscyplinę artystyczną, czyli grafikę użytkową. Tworzenie ilustracji czy plakatu to w zasadzie podobna czynność, akcja artystyczna. Wymyślasz znaki, obrazy kojarzące się z tematem wiodącym. To sztuka dokonywania skrótów myślowych i tym samym artystycznego ich przedstawienia. Kiedy już uzbierasz wiele wariacji na ten sam temat, dokonujesz ostateczne selekcji i skupiasz się na wykonaniu tylko jednego projektu najbliższemu idei tematu, który chcesz przedstawić.

Grafik zajęć

Wtorki Piątki
17:00 - 20:00

Grafika warsztatowa z Maciejem Górskim
17:00 - 20:00

Kurs ilustracji z Iwoną Wasniewską

*O starcie zajęć grupy poinformujemy zapisane osoby SMSowo.

Poznaj naszych prowadzących

1
Maciej Górski
4
Iwona Wasniewska