Republika Marzeń

Republika Marzeń

Niezależne Państwo Sztuki

Malarstwo

Poprzez technikę do wolności.

Malarstwo nowoczesne i klasyka starych mistrzów to oddzielne światy. Jedyna więc definicja malarstwa to: Sztuka polegająca na nakładaniu farby na płaszczyznę… pokażemy Ci jak to robić. 

Chcesz poznać techniki Rembrandta czy malować jak Picasso i Hockney? Ważne, by Twoje obrazy powieszone na ścianie, stały się oknami do piękna i kontemplacji.

Nauczysz się: technik malarstwa wodnego, olejnego i eksperymentalnych. Poznasz pracę z martwą naturą i z modelem.

Przygotujesz: teczkę egzaminacyjną i wystawę.

Rysunku i malarstwa uczy Iwona Wasniewska, malarka, arteterapeutka, pasjonatka sztuki, wymagająca i spostrzegawcza nauczycielka, która swoich uczniów prowadzi indywidualnie do wyznaczonych celów artystycznych.

 

Kursanci Iwony Wasniewskiej odnotowują 100% zdawalność na wybrane kierunki uczelni wyższych w Polsce i za granicą. Przez ostatnie 25 lat uczyła w szkołach trójmiejskich, placówkach artystycznych w kraju i w Wielkiej Brytanii.

 

Podczas kursu:

  • przygotujesz się do stworzenia profesjonalnego portfolio
  • gwarantujemy lekcje na wysokim poziomie i ciepłą atmosferę sprzyjającą kreatywnej pracy
  • Iwona Wasniewska przekazuje wiedzę praktyczną oraz teorię umiejętności rysowania i malowania, a także pomaga pokonać ewentualne blokady, które uniemożliwiają czasami uczniom twórczo i ze swobodą pracować
  • uwolnisz kreatywną energię, by tworzyć prace pełne emocji i świetne technicznie
  • nauczysz się malarsko postrzegać rzeczywistość oraz zauważać relacje pomiędzy obiektami w przestrzeni
  • zaczniesz twórczo obserwować światło, kontrast i kompozycję. 

 

Ćwiczenia praktyczne podczas rysowania i malowania martwej natury czy modela to szlifowanie umiejętności, które nabiera się na kursie w sposób naturalny, na zasadzie zabawy linią, światłocieniem, walorem.

 

Używamy ołówków, kredek, węgla, pasteli. Na zajęcia z rysunku trzeba przynieść swoje ulubione ołówki, gumki, temperówki, na zajęcia z malarstwa: podobrazia lub zagruntowaną tekturę, płytę pilśniową, pędzle, farby. Informujemy na bieżąco, co będzie potrzebne podczas lekcji, służymy radą w wyborze materiałów.  

Na kursie jest zagwarantowany biały papier do rysowania B1.

Iwona Wasniewska prowadzi też kurs w języku angielskim.

Twoje obrazy nie mają blasku, atmosfery? Chcesz przełamać twórcze blokady? Na zajęciach z malarstwa uczymy kreatywności, odwagi, odkrywania siebie i eksperymentowania z malarstwem. Na płótnie i papierze możesz wszystko: nawet ryzykować. Chętnie cię wesprzemy, bo nic nie pomaga lepiej jak bratnie dusze, uśmiech i wspólne rozmowy. 

Zajęcia prowadzone są ze szczególną uwagą wobec potrzeb uczestników. Budujemy świadomość koloru, barw neutralnych, uczymy technologii malarstwa, perspektywy. Pracujemy na własnych kompozycjach, które od początku powstają w pracowni. Stawiamy na dobry kontakt i atmosferę. Tematy dobierane są do potrzeb grupy. 

Dodatkowo polecamy zajęcia z grafiki warsztatowej, które rozwijają twórcze myślenie i warsztat każdego artysty. Wiosną i w wakacje wyjeżdżamy na plenery, które są szansą na odkrycie nowych tematów.

Potrzebne będą pędzle, farby akrylowe, paleta i dobry humor. Papier gwarantuje Republika Marzeń.

Grafik zajęć

Wtorki Środy Czwartki Piątki
10:30 - 13:30

Malarstwo sztalugowe
Marzeną Gawrysiak
16:00 - 20:00

Kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych
na ASP
17:00 - 20:00

Rysunek
i malarstwo
z Iwoną Wasniewską
17:00 - 20:00

Rysunek
i malarstwo
z Iwoną Wasniewską
17:00 - 20:00

Kurs ilustracji
z Iwoną Wasniewską

*All classes above are available in English.

Poznaj naszych prowadzących

4
Iwona Wasniewska
marzena
Marzena Gawrysiak